
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 750 µm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 220 kHz |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Slew Rate | 75 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Input Bias Current | 4 nA |
| Max Supply Current | 55 µA |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 125 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 52 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
